INSPEKCJA KANALIZACJI WARSZAWA

Monitoring kanalizacji

Monitoring kanalizacji to czynność, której celem jest dokonanie oceny stanu faktycznego, w jakim znajduje się kontrolowany odcinek kanalizacji. Jak przebiega inspekcja kanalizacji? Dlaczego warto postawić w tej kwestii na pogotowie kanalizacyjne 24/7?

Monitoring kanalizacji – dlaczego należy go przeprowadzać?

W hydraulice coraz częściej stosowane są nowoczesne metody, których zadaniem jest dokładne zlokalizowanie pojawiających się problemów z siecią kanalizacyjną i jak najszybsze wyeliminowanie powstałych usterek. Monitoring kanalizacji polega na ocenie stanu sieci kanalizacyjnej przy pomocy specjalnych kamer. Sprawdzanie rur kamerą ma na celu ustalenie faktycznego stanu kanalizacji. Inspekcja kanalizacji ma za zadanie m.in. dostarczyć informacje o tym, jak wygląda wnętrze sieci kanalizacyjnej, a także określić dokładny przebieg trasy rurociągów oraz stopień zanieczyszczenia kanalizacji ciałami obcymi. Inspekcja rur kamerą TV umożliwia również lokalizację nieszczelności połączeń rur i studzienek, a także miejsc, w których powstały uszkodzenia.

Sprawdzanie rur kamerą – kiedy warto dokonać inspekcji?

Inspekcję warto przeprowadzić w momencie, kiedy zatykają się rury w kuchni lub w łazience, a także kiedy zapychają się piony i poziomy. Monitoring kanalizacji warto wykonać również przy odbiorze instalacji i sieci kanalizacyjnych. Ponadto należy na bieżąco monitorować stan instalacji, by w porę zareagować i uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą sieci kanalizacji. Inspekcja kanalizacji ma ogromne znaczenie przy wstępnej ocenie oraz dalszej analizie problemów, jakie wiążą się z obecnością ciał obcych w rurach. Sprawdzanie rur kamerą pozwoli również wykryć niewłaściwie przeprowadzony montaż sieci kanalizacyjnej oraz określić stopień uszkodzenia kanalizacji. Monitoring sieci kanalizacyjnej daje także możliwość dokonania precyzyjnego pomiaru długości kanału. Jeśli masz jakikolwiek problem z kanalizacją, skorzystaj z usług świadczonych przez pogotowie kanalizacyjne 24/7.

Jak przebiega inspekcja kanalizacji?

Monitoringowi poddaje się nie tylko rury kanalizacyjne, ale również inne elementy mające bardzo ważne znaczenie w wielu procesach produkcji. Monitoring kanalizacji polega na wprowadzeniu do wnętrza rurociągu kamery, a następnie na dokonaniu wizualnej oceny sieci kanalizacji pod względem ewentualnych uszkodzeń oraz innych nieprawidłowości. Jak przebiega monitoring kanalizacji? Hydraulik wprowadza kamerę do wnętrza przewodu kanalizacyjnego, a następnie obserwuje obraz na ekranie monitora. Inspekcja rur kamerą TV pozwala precyzyjnie określić stan techniczny badanego odcinka kanalizacji. Po przeprowadzonym monitoringu kanalizacji osoba zgłaszająca problem z siecią otrzymuje pełny raport i protokół z wykonanej inspekcji, dokumentację do odbioru obiektu, a także zapis z wykonanej inspekcji rur w wersji elektronicznej.

 

Lokalizacja przebiegu rur kanalizacyjnych metodą radiową

Bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy nie można określić przebiegu rurociągu kanalizacyjnego. Rozwiązaniem może być radiowa lokalizacja kanalizacji, której zadaniem jest znalezienie położenia rur kanalizacyjnych przy pomocy specjalnej sondy. Na czym dokładnie polega lokalizacja przebiegu rur kanalizacyjnych metodą radiową?

Lokalizacja przebiegu rur kanalizacyjnych metodą radiową – cel metody

Metoda, jaką jest radiowa lokalizacja kanalizacji polega na umieszczeniu w kanalizacji specjalnego przewodu, który zakończony jest nadajnikiem. Przekaźnik emituje impulsy sygnałowe o odpowiedniej częstotliwości. Lokalizacja przebiegu rur kanalizacyjnych metodą radiową ma za zadanie precyzyjnie wyznaczyć trasę przebiegu rurociągów, a także dokładnie zlokalizować miejsce awarii. Metoda ta pozwala w szczególności:

  • Zlokalizować przebieg rur kanalizacji oraz głębokość, na jakiej się znajdują, bez niepotrzebnego kucia oraz kopania „na wyczucie”.
  • Zlokalizować zasypane lub np. ukryte pod asfaltem lub kostką brukową studzienki kanalizacyjne.
  • Znaleźć uszkodzony odcinek kanalizacji i dokładnie wyznaczyć miejsce wykopu oraz jego głębokość.
  • Radiowa lokalizacja kanalizacji pozwala zaoszczędzić czas w przypadku przyszłej naprawy uszkodzonej kanalizacji, dzięki dokładnej znajomości położenia rur kanalizacyjnych.
  • Zaoszczędzić pieniądze na dodatkowe awarie spowodowane brakiem wiedzy na temat dokładnej lokalizacji przebiegu rur kanalizacyjnych.

Ponadto radiowa lokalizacja rur kanalizacyjnych przydaje się przy wykonywanych pracach projektowych, gdzie konieczna jest informacja o miejscu lokalizacji i głębokości, na jakiej znajdują się rury kanalizacyjne.

Radiowa lokalizacja rur kanalizacyjnych – jak przebiega?

Zasada działania lokalizatora do kanalizacji jest niezwykle prosta. Dokładne ustalenie przebiegu rur kanalizacyjnych możliwe jest tylko przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz obecności doświadczonych hydraulików. Jak przebiega radiowa lokalizacja rur kanalizacyjnych?

  • Sonda (miniaturowy nadajnik), która wbudowana jest w kamerę lub jest osobnym urządzeniem, umieszczana jest we wnętrzu rurociągu, co daje możliwość bezpośredniego podglądu na przebieg trasy rury kanalizacyjnej.
  • Emitowany przez sondę sygnał określa aktualne położenie nadajnika – sygnał ten odbierany jest na powierzchni przy pomocy czułego odbiornika radiowego, który określa precyzyjnie trasę rury kanalizacyjnej oraz dokładną głębokość, na jakiej znajdują się rury kanalizacyjne.

Radiowa lokalizacja kanalizacji – pomoże Ci pogotowie kanalizacyjne!

Metoda radiowej lokalizacji instalacji kanalizacyjnej pozwala z niezwykłą precyzją znaleźć interesujące użytkownika instalacji wodno-kanalizacyjnej miejsca, w których wystąpiły problemy z siecią kanalizacji. Dokładność wykonywanego pomiaru w dużym stopniu uzależniona jest jednak od operatora i jego doświadczenia, a także od posiadanego przez niego sprzętu. Dlatego lokalizację przebiegu rur kanalizacyjnych metodą radiową najlepiej powierzyć profesjonalistom. Pogotowie

Pogotowie kanalizacyjne 24/7
postaw na fachowców!

W przypadku wystąpienia problemu z kanalizacją najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kompleksowych usług, jakie świadczy pogotowie kanalizacyjne 24/7. Doświadczeni i wykwalifikowani hydraulicy z bogatą wiedzą techniczną oraz specjalistycznym sprzętem błyskawicznie wykonają monitoring kanalizacji, precyzyjnie określą przyczynę awarii oraz zaproponują najkorzystniejsze sposoby rozwiązania problemu. Jeśli chcesz uniknąć poważnej awarii sieci kanalizacyjnej i tym samym ograniczyć do minimum koszty związane z naprawą uszkodzonej kanalizacji, skontaktuj się z hydraulikiem, a Twoja infrastruktura kanalizacyjna będzie działała bez zarzutów.

Kontakt

Adres

Warszawa

Telefon

504 953 238

Email

hydraulik24biuro@gmail.com

Napisz do nas

9 + 1 =